imiona diabłów wikipedia

blogUE

Temat: Sikhizm
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sikhizm

Bardzo ciekawa i mało znana religia... Ostatnio przypadkiem znalazłem informacje o nich i trochę posiedziałem na ich stronach...
O co w tym chodzi? W sikhizmie JEST JEDEN BÓG... Obajwił się On w każdej religii, a różnice powstały przez działanie Iluzji - coś jakby diabła... Także - każda religia jest dobra i prowadzi do zbawienia, ale wg nich sikhizm jest najlepszy, bo stanowi wiarę uniwersalną... Ich główną modlitwą jest kontemplacja jednego z imion Boga - nie ważne czy Allah, Jahwe czy Kriszna...

Trochę niepokoju to we mnie wzbudziło...

Kiedyś byłem niewiąrzym, a po nawróceniu wierzyłem właśnie mniej więcej w ten sposób: Każda religia jest dobra, a ja jestem chrześcijaninem, bo na tej ziemi Bóg tak do mnie przyszedł...

Oczywiście później odrzuciłem te rozumowanie i zacząłem wgłębiać się w katolicyzm...

Co sądzicie o religii sikhów? Co o wyznawcach innych religii - Kościół święty również głosi, że każdy, kto szczerze szuka Boga może zostać zbawiony...?
Źródło: wierze.fora.pl/a/a,140.htmlTemat: Fristajlo
[Nie wiem, czy to dobry dział, ew. proszę o przeniesienie]

Fristajlo – emitowany od 30 marca 2008 15 minutowy program rozrywkowy. Jest nadawany co tydzień o 19:45 we wtorki (powtórki nadawane są w piątki o 19:00 i o 21:30 w niedzielę) przez stację VIVA Polska i prowadzony przez Mieszka Sibilskiego, wokalistę zespołu rapowego - Grupa Operacyjna.

W pierwszym sezonie w tle słychać piosenkę "Świr", a w drugim sezonie piosenkę "Mieszko". Producentem i reżyserem programu jest Ziemowit Brodzikowski. Program składa się z różnych kilku minutowych filmików, zapowiadanych przez prowadzącego program. Sibilski gra w nich większość postaci. Często grane przez niego postacie, występują obok siebie. Bardzo często w programie występuje też Ziemowit i jego brat - Miłosz Brodzikowski.

We Fristajlo można zobaczyć głównie:
D jak Dekiel - parodię M jak Miłość,
Telezakupy Kongo z wdzięcznym numerem 0 801 KONGO (odzwierciedlenie Telezakupów Mango),
Kuba Powiatowy Show, mniejsza wersja Kuby Wojewódzkiego,
Lista przebojów Piekło/Niebo (tylko I sezon) z Diabłem Rokitą oraz Księdzem Ziemowitem,
Krule Komaruf (tylko I sezon) jako Włatcy Móch w innej wersji,
Parodie piosenek takich wykonawców jak Sokół feat. Pono, Verba czy Liber,
Studio Sport z prowadzącym (z jakże pięknym imieniem) Wacławem Bochenkiem,
Kocham Wino m.i. o winie różowym i szaszłyku z ryb(?),
Powaga z jakże smutna historią Człowieka Drzwi,
Harry Porter walczący z siarożeracmi,
i parę innym pojedynczych.

Odcinki I sezonu można znaleźć na s2o.tv (oprócz odcinka 6).
Poszczególne scenki i odcinki można znaleźć na Fanclubie GO oraz innej stronie o GO.

Część informacji z Wikipedii

-----------
Źródło: forum.simy.focus.pl/index.php?showtopic=14379


Temat: Odcinek 05x10 "He's our you"
Po początku nie spodziewałem się, że będzie to tak dobry odcinek. Choć nic z głównych zagadek nie zostało ruszone.

Motto tego odcinka powinno brzmieć "dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane". Sayid w imię pomocy przyjaciołom bezlitośnie morduje kolejnych, być może niewinnych ludzi, a tak naprawdę jest tylko ślepym narzędziem w rękach cynicznie wykorzystującego go Bena. Młody, niewinnie jeszcze wyglądający Ben w dobrej wierze przynosi kanapki a potem uwalnia Sayida, który w zamian za to próbuje go zastrzelić. Sayid myśli, że udało mu się zlikwidować potwora, a paradoksalnie prawdopodobnie okaże się, że dzięki niemu ten potwór się narodzi. Dharma w imię własnej ochrony chce zabić bezbronnego człowieka, który nie zrobił im nic złego. Być w konsekwencji tych właśnie wydarzeń, które widzieliśmy w tym odcinku, Dharma zostanie zlikwidowana.
Przemoc rodzi tylko przemoc i kto mieczem wojuje od miecza ginie.

Edit
Sprawdziłem co to za książkę czytał mały Ben:

Castaneda Carlos, Odrębna rzeczywistość
"Odrębna rzeczywistość to dalszy ciąg zapisków antropologa Carlosa Castanedy. Autor wprowadza czytelnika w świat niesamowitych, choć przerażających przeżyć, wynikających z próby wyjścia poza granice rzeczywistości. Jednym ze sposobów poznania siebie i otaczającego świata, stania się człowiekiem wiedzy są według Castanedy doświadczenia z substancjami halucynogennymi, takimi jak meskalina, yerba del diablo, pejotl. Ta niezwykła książka pozwala czytelnikowi osiągnąć wiedzę, inną jednak od wiedzy współczesnych naukowców"

I jeszcze z Wikipedii:
"Według Castanedy najbardziej znaczącym faktem w życiu człowieka jest posiadanie uśpionej świadomości i możliwość utrzymania jej po śmierci. Podstawowym zadaniem tolteckiego wojownika jest kontynuacja swojej świadomości po śmierci ciała, "przejście za plecami Orła i stanie się wolnym". Według tradycji Orzeł jest siłą, która skupia w sobie świadomość wszystkich żywych istot."
Źródło: computerworld.fora.pl/a/a,8624.html


Temat: Oficjalny Temat Historii 2008

It should also be noted that an increasing number of made-up Bionicle names have English-language roots; for instance, the name "Axonn" is based on "axe", which the character is noted for carrying, "Hydraxon" is based on "hydration", and Brutaka is related to the word "brute" or "brutal". This is also present in the names of certain Barraki like Kalmah (calamari), Carapar (carapace), and Mantax (manta); Matoran names such as Solek (solar), Photok (photon), and Radiak (radiate); and also with Makuta such as Mutran (mutate and transform), Vamprah (vampire), Chirox (chiroptera), Antroz (antrozoidae), Bitil (beetle), Krika (cricket) and Gorast (Gore)

"Powinno być także zauważone, że wzrasta liczba stworzonych Bionicle'owych imion, które mają angielskie źródło: np. imię Axonn pochodzi od słowa toporu, który postać nosi, Hydraxon pochodzi od słowa nawilżanie, Brutaka od brutal lub brutalny. To także imiona niejakich Barraki, jak Kalmah (kalmar), Carapar (skorupa) i Mantax (diabeł morski). Imina MAtoran takich jak: Solek (słoneczny), Photok (foton - nie wiem co to, ale to coś związanego z fizyką) i Radiak (promieniwać), a także imina Makuta, takie jak: Mutran (mutacja i transformacja), Vamprah (wampir), Chirox (nietoperz), Antroz (niestety nie wiem, ale też pewnie coś nietoperzowego), Bitil (żuczek), Krika (świerszcz) i Gorast (przebić rogami, lub jak w przypadku Gorast żądłem)."

Cóż, dość szybkie i luźne tłumaczenie, nie wiem, czy do końca dobre. Sam artykuł jest ciekawy. Niektórych z tych rzeczy nie wiedziałem. Można by też dorzucić, że imię Icaraxa pochodzi od mitologicznego Ikara.
Troszkę spam, ale dla ciekawskich: http://en.wikipedia.org/wiki/Antrozoidae
Źródło: polskabionicle.fora.pl/a/a,2778.html